Новини

Нова 12-швидкісна серія SHIMANO ULTEGRA R8100 успадковує конкурентоспроможне і технологічне ДНК від DURA-ACE R9200

Якщо новий DURA-ACE розроблений для тих, хто шукає всі можливі конкурентні переваги, то нова ULTEGRA - це реальне застосування цих технологій. Серія R8100 має ту ж ДНК, що і серія R9200, пропонуючи неймовірну продуктивність від всіх функцій, об'єднуючи принципи науки про швидкість, щоб допомогти гонщикам досягти більшої продуктивності, ніж будь-коли раніше.

Розробку серії ULTEGRA, як і DURA-ACE, можна розділити на п'ять етапів: платформа перемикання, інтерфейс управління, гальмівна система, трансмісія, колеса.

Давайте подивимося на ці області одну за одною:

Платформа перемикання ULTEGRA

ULTEGRA R8100 має таку саму оновлену платформу Di2, що і DURA-ACE R9200, щоб покращити швидкість перемикання, одночасно зробивши з'єднання дуалів і перемикача бездротовим, і при цьому забезпечивши абсолютну надійність.

Нові DURA-ACE і ULTEGRA використовують одну і ту ж платформу, тому користувачі ULTEGRA отримують наступні переваги:

  • Та ж сама нова платформа Di2, яка покращує конструкцію приводу в перемикачах, підвищує швидкість обробки (тобто час переміщення між двигуном - механізмом перемикання) і характеристики трансмісії, щоб забезпечити найшвидше перемикання Shimano. Це призводить до пришвидшення роботи заднього перемикача ULTEGRA на 58% та переднього перемикача ULTEGRA на 45% в порівнянні з попереднім заднім перемикачем DURA-ACE RD-R9150.
  • Абсолютна надійність завдяки провідному з'єднанню там, де це має сенс. Нові дроти SD-300 меншого діаметра з'єднують акумулятор Di2 (BT-DN300) з переднім (FD-R8150) і заднім перемикачами (RD-R8150). Одна внутрішня батарея забезпечує просте рішення для зарядки і забезпечує стабільну і високу напругу підключення до дуалів, що сприяє найшвидшому перемиканню передач Shimano. Тести показують, що батареї BT-DN300 вистачає на 1000 км без підзарядки. Кнопки/важелі перемикання передач дуалів (STI) живляться від батарейок CR1632, яких вистачає приблизно на 1,5-2 роки використання.
  • Запатентована мікросхема з високим рівнем безпеки, швидкою обробкою і низьким енергоспоживанням, яка значно знижує ймовірність перешкод від зовнішніх пристроїв.
  • Новий задній перемикач ULTEGRA тепер є точкою зарядки системи (замінює зарядний пристрій Shimano SM-BCR2) і забезпечує бездротове з'єднання з дуалами STI і іншими пристроями сторонніх виробників (замінюючи бездротової блок EW-WU111). Крім того, його інтегрована конструкція забезпечує точку управління для налаштування операцій Di2 і режимів синхронізованого перемикання, замінюючи з'єднання Junction-A (SM-RS910).

Чим перемикачі ULTEGRA відрізняються від DURA-ACE, так це конструкцією. Передній і задній перемикачі DURA-ACE R9200 важать 96 гр. і 215 гр. відповідно, тоді як ULTEGRA R8100 важить 116 гр. і 262 гр., в результаті чого загальна різниця становить 67 гр.

Інтерфейс управління ULTEGRA

Для штурму гір, спринту або гонок на час Shimano поєднує комфорт, зовнішній вигляд і аеродинаміку ULTEGRA з безпрецедентною ергономікою.

Нові 2х12-швидкісні дуали ULTEGRA ST-R8170 з бездротовим перемиканням і гідравлічними дисковими гальмами тепер мають підняту головну частину з невеликим вигином всередину і збільшену площу між перемикачем і кермом, що забезпечує новий рівень комфорту і контролю. Це забезпечує краще відчуття індексу перемикання вказівного і великого пальця на дуалах і краще захоплення трьома пальцями за гальмівний важіль, при цьому забезпечуючи легкий доступ до важеля перемикання з положення рук у нижньому хваті керма. Ще одна зміна полягає в збільшеному офсеті між важелями перемикання Di2, що дозволяє краще розрізняти кнопки перемикання вгору і вниз, особливо в рукавичках або з мокрими руками.

Дуали ULTEGRA ST-R8170 працюють з бездротовим підключенням, маючи живлення від батарейок CR1632. Це забезпечує просту процедуру встановлення і відсутність зайвих отворів для дротів перемикання передач на рамі або кермі. Разом з внутрішньою прокладкою гідролінії це дозволяє отримати красивий та чистий кокпіт.

Дуали ST-R8170 сумісні з новими зменшеними кнопками дистанційного перемикання. Спринтерські кнопки (SW-R801-S) або кнопки для сходжень вгору (SW-R801-T) можуть встановлюватися за допомогою хомуту на кермі або можуть бути інтегровані в кермо зі спеціальним отвором, таким як нове кермо PRO Vibe Evo. Ці нові, більш компактні шифтери підключаються за допомогою кабелю 100мм (SW-RS801-S), або 260мм (SW-RS801-T).

Інтерфейс керування, звичайно ж, пропонує деякі зручні параметри індивідуальних налаштувань завдяки оновленому додатку E-TUBE, який тепер є сумісним з серією ULTEGRA R8100. Як і в попередніх версіях додаток E-TUBE Project версії 4.0.0 дозволяє налаштовувати в дорозі за допомогою мобільного такі параметри, як синхронізоване або напів-синхронізоване перемикання, мульти-перемикання, швидкість перемикання і змінювати призначення шиферів перемикання. Також можливо налаштувати з'єднання з велокомп'ютером сторонніх виробників для відображення інформації Di2.

Знову ж, невеликі відмінності в конструкції пояснюють різницю у вазі в 32 гр. між перемикачами DURA ACE ST-R9270 (350 гр.) і ULTEGRA ST-R8170 (391 гр).

Трансмісія ULTEGRA

ULTEGRA має дві нові 12-швидкісні касети HYPERGLIDE+ діапазону 11-30 і 11-34. Касета 11-30 була оптимізована з 6, 7 та 8 зірами для того, щоб зберегти відмінну рису Shimano, що полягає у плавності і послідовності передаточних відношень.

Швидке там м'яке перемикання передач, завдяки профілю зубів зірки касети дозволяє більш плавно перемикатись навіть при великому навантаженні, незалежно від того, рухаєтеся ви по касеті вгору або вниз.

В результаті більше немає необхідності знижувати прискорення або обирати момент для перемикання, коли йде менше навантаження. Тепер райдери можуть переключитися ще швидше при будь яких умовах, з більш плавною частотою обертання педалей і найкращим перемиканням швидкостей завдяки касетам ULTEGRA з технологією HYPERGLIDE+.

Касети ULTEGRA мають новий формат монтажу зірок, але вони лишаються сумісними з 11-швидкісним барабаном втулок, що означає, що нові касети можливо використовувати на попередніх 11-швидкісних колесах Shimano.

Вперше в ULTEGRA є опція вимірювача потужності. Шатуни з паверметром FC-R8100-P забезпечать до 300+ годин автономної роботи завдяки вбудованій літій-іонної батареї у водонепроникному корпусі. Двосторонні дані надаються фірмовими тензодатчиками Shimano на обох шатунах. Паверметер ULTEGRA для передачі даних використовуює технологію Bluetooth і ANT+.

Шатуни з вимірювачем потужності і без нього поставляються з комбінаціями зірок 50-34T або 52-36T з довжиною шатуна 160, 165, 170, 172,5 і 175 мм. Шатуни з вимірювачем потужності ULTEGRA важать 769 гр., що всього на 21 гр. важче шатунів з вимірювачем потужності серії DURA-ACE (748 г).

Серія ULTEGRA R8100 укомплектована тим же 12-швидкісним ланцюгом, що і в серії Shimano DEORE XT M8100, що спрощує інвентаризацію для веломагазинів і користувачів.

Гальмівна система ULTEGRA

Нові гальмівні компоненти Shimano ULTEGRA забезпечують більш точне керування за рахунок більш жорсткого, швидкого та агресивного проходження поворотів характерних для шосейних перегонів. Завдяки використанню технології SERVO WAVE до гальмівних важелів, узятим з гальмівних систем Shimano MTB і Gravel, гонщики мають коротший вільний хід і можуть отримати більше зчеплення між гальмівними колодками і роторами, що дозволяє збільшити модуляцію гальм, що призводить до збереження більшої швидкості в поворотах і більшої впевненості на технічно складних ділянках траси.

Крім того, вдалося знизити шум гальм за рахунок збільшення відстані гальмівних колодок від ротору на 10%, а також переходу на ротори Shimano RT-MT800. Результатом є більш тиха система, що досягається за рахунок меншої теплової деформації ротора і меншим за часом контактом колодкок і ротора.

Крім того, покращено систему обслуговування гальм. Тепер можливо прокачати гальма, не знімаючи каліпер (BR-R8170) з рами, завдяки окремому випускному отвору і гвинту клапана. Нова воронка і спейсер прокачки також допомагають поліпшити процес обслуговування

Нові гальмівні каліпери ULTEGRA важать 282 гр. на пару проти ваги DURA-ACE 229 гр.

Колеса ULTEGRA

Останній елемент у розробці ULTEGRA - це колеса, кінцева точка між роботою гонщика і швидкістю. Вперше в історії Shimano представила лінійку повністю карбонових безкамерних колес ULTEGRA.

Як і у випадку з новими колесами DURA-ACE, продуктивність досягається за рахунок балансу трьох чинників - зниження опору повітря без шкоди для керованості, жорсткості і легкої конструкції - в трьох повністю карбонових безкамерних варіантах.

Три профіля висоти обода пропонують різні переваги.

  • C36 (WH-R8170-C36-TL) - колеса орієнтовані для використання в горах є найлегшими із запропонованих з вагою в 1488 гр. за пару.
  • C50 (WH-R8170-C50-TL) - універсальні колеса з відмінним балансом аеродінамики, поперечної жорсткості, загальної ваги і керованості. Вага вілсету 1570 гр.
  • C60 (WH-R9270-C60-HR-TL) - самі аеродинамічні колеса з високою жорсткістю (HR) для спринтів і роздільних стартів. Вони орієнтовані на поліпшення опору повітря, бічної жорсткості і жорсткості при катанні. Вага цього вілсету 1649 гр.

Жорсткість колес була збільшена, щоб посилити відчуття віддачі від натискання на педалі при прискоренні. Нові колеса ULTEGRA C36 на 9% більш жорсткі в порівнянні з колесами DURA-ACE C40-TL.

ULTEGRA R8100

Дослідження Shimano в області науки про швидкість підняли конструкцію шосейних велосипедів на абсолютно новий рівень. Модернізовані дуали ULTEGRA, гальмівні каліпери, колеса, перемикачі, касети і системи шатунів, нова проводка і батареї Di2 EW-SD300 надають безліч доказів того, що Shimano не залишає каменя на камені у пошуках швидкості наступного рівня.

Райдери ULTEGRA можуть відразу ж отримати вигоду з філософії дизайну DURA-ACE і багатьох аналогічних продуктів, включаючи бездротові дуали ULTEGRA, вимірювач потужності ULTEGRA і повністю карбонові безкамерні колеса ULTEGRA, щоб підняти свої характеристики на новий рівень.

Але не вірте нам на слово. Спробуйте самі.


...
...
...
...
...
...
...
...
...Підпишіться на розсилку